POMOC PRE VÁS - KOŠICE

Píšu o mne

BÁJEČNÁ ŽENA - NEMÁRNIM ČAS             COLOUR MAGAZINE - ČLOVEK SO SRDCOM NA DLANI               

                                                  

 

Redaktorka rádia - Janka Štefková

Poďakovanie pre Majkiho...                                                                           

  Spoznala som úžasného človeka. Už na prvý pohľad tak vyzeral. Bol bláznivý, život z neho doslova prekypoval. Zoznámili sme sa netradične – ja som akosi nestíhala vlak a nestíhala som ani autobus. Tak som stopovala. A zastavil mi práve on.

Začali sme sa rozprávať, skákali si do reči, ale debata to bola výborná.

Majki mi povedal, že mal v živote dve vážne choroby. Najskôr mu v hlave praskala cieva- ľudovo povedané dostal porážku. Nasledovala ťažká operácia hlavy, ale žije. Lekári mu zachránili život. Zubatej zosadol z lopaty a žil ďalej. A potom prišla druhá rana. Zas si zubatá naňho brúsila zuby. Diagnóza –  rakovina.  Nebudem písať čoho, to je nakoniec jedno. Hlavné je, že prežil. Nedostával chemoterapiu ani ožarovanie. Bol však 14 - krát v narkóze. Keď som sa ho pýtala, ako sa z toho dostal, odpovedal:

-Pomohli mi moji blízki, ale hlavne moje myslenie. Musíte myslieť pozitívne. Ten, kto sa trápi a umára nad čímkoľvek, ochorie a možno aj zomrie. Liečbu máme vo vlastných rukách, ale skôr vo vlastných hlavách. Nikdy sa nesmiete opustiť!

         Nikdy som takéto veci nepísala. Ale vždy, keď mi je smutno, ale nadávam, že mi nevyšlo toto alebo ono, tak si spomeniem na Mariána. Ako bojoval. Ako bojoval, aby prežil. A že všetko čo zažívame sú len somariny, lebo život a zdravie máme len jedno. Tak žime tak, akoby to bolo naposledy. Venujeme úsmev ľuďom, ktorí sú smutní. Dajme nejaké to euro žobrákovi či bezdomovcovi.  Robme si svet krajším. Každý tak, ako vieme. A ako môžeme. Niekto múdry raz povedal – „žime naplno, veď v živote sme iba na dovolenke.“ Niekto na krátkej, niekto na dlhej. Nevieme, kedy sa skončí, tak si užime tú dovolenku čo najlepšie.

Majki - a tebe chcem napísať, že si úžasný človek. Ďakujem, že som ťa stretla. Že som vtedy stopovala. Ty si dával aj dávaš silu mne, keď mi bolo alebo mi je  smutno a pritom si mal oveľa ťažší život ako ja. Viem, že všetci by chceli mať tvoj elán, tvoje pozitívne myslenie, ktoré tak rozdávaš. To Ty svoj život žiješ skutočne a naplno.

                                                                                                        Redaktorka rádia

                                                                                                         Janka Štefková

                                                                                                         

 
 
 
Prekvapili ma chalani, ktorým som pomohol a pomáham, takou milou vecičkou: :-) Pesničkou pre mňa :-)
ĎAKUJEM VÁM...