POMOC PRE VÁS - KOŠICE

Reakcie

 

Aj nemožné je možným ......   (BRATISLAVA)

                Bola som takmer na samom dne. Nič ma nebavilo, nemala som prácu, financie, stratila som zmysel života.      Zdôverila som sa s tým Mikymu a ten mi hneď navrhol pomoc.

                On vlastne už vedel, že niečo nie je v poriadku. Uzatvorila som sa. Nie som typ človeka, ktorý všade rozpráva o svojich problémoch, veď kto ich dnes nemá? Mike mi navrhol pomoc formou sedenia cez videocall. Súhlasila som. Z pôvodne plánovaných cca 15 minút bola 1,5 hodiny. Nikdy som neabsolvovala niečo takéto. Myslela som si, že sa nebudem vedieť sústrediť, no opak bol pravdou.

                Na druhý deň som už dokázala ísť von. Hoci som išla rýchlosťou, kedy by ma aj slimák predbehol, ale zvládla som to. A zvládla som to aj včera, dnes tak isto. Vyšla som zo svojej ulity. Viem, že ešte nemám vyhraté všetky boje, ale už verím, že čokoľvek príde, viem, čo mám robiť.                               

                Ďakujem veľmi pekne, Mike. Vďaka za cestu, ktorú si mi ukázal, vďaka za to, že si sa podujal na to, pomôcť mi. Ty vieš, že nie vždy je to so mnou ľahké, no napriek tomu si mi pomohol.

                                                                                                       Nikdy Ti to nezabudnem. ĎAKUJEM                                        Mária (52)


Žiadne stretnutie nie je náhodne........  (Švajčiarsko)

 Každému z nás sa v živote striedajú okamihy radosti a smútku. Tak tomu bolo aj u mňa a dlhší čas to bol skôr ten smútok.

Od jednej mojej dobrej známej som sa dozvedela o Majkim.

Jedno podobné sedenie som pred par rokmi absolvovala inde, no nijakú zmenu som potom v mojom živote nezaznamenala. A tak sa mi tam nechcelo vtedy ísť. Prešiel čas a ja som si jedného dňa povedala, že takto ďalej nevládzem, ten batoh, čo mam na svojich pleciach je až moc ťažký, aby som ho ďalej niesla. Spomenula som si na moju známu, sadla za počítač a začala som hľadať kontakt na Majkiho v Košiciach. Prečítala som si par článkov o Majkim, čím všetkým si sám prešiel a povedala som si, že to skúsim. Zavolala som Majkimu, dohodli sme si stretnutie.

O niekoľko dni som cestovala do Košíc, vybitá ako baterka bez energie.

Prvé stretnutie bolo úžasné a až tu som spoznala silu sedenia a aj vďaka Majkimu z ktorého srší pozitívna energia, ktorý vie človeka vypočuť a hlavne prebudiť k životu, ktorý je v hĺbke svojej duše veľkým dieťaťom, Naše stretnutie od začiatku bolo niečím zvláštnym, jedinečným.

V smútku a žiali som sa stratila a sedením s Majkim mi úsmev na tvar vrátili. Pocítila som RADOSŤ, SILU, LÁSKU, ten batoh na mojich pleciach začal byt ľahší. Všetko je to o tom, ako rozmýšľame, aké signáli vysielame, to sa nám vráti.....sila bumerangu.

V krátkom čase sa mi začali diať veci, môj život nabral na obrátkach a to poriadnou rýchlosťou. Je to nádherne oslobodzujúci pocit.

Postupne som si odblokovala všetko negatívne z môjho života. Som rada, že som to vtedy nevzdala. Spoznala som úžasného, šaleného východniara Majkiho. Človeka z veľkým srdcom.

 Ďakujem za pomoc, za tvoj čas, za prebudenie, za tvoju lásku, ktorú nezištne rozdávaš ďalej okolo seba.

 

                                                                                                                              Neopísateľne veľké ĎAKUJEM.                        Stanka (42)

 

Cítila som sa ako bez srdca... (Košice)

             Určite to poznáte, keď máte v živote obdobie, v ktorom ste najšťastnejší na svete, a potom príde jeden jediný moment, ako pre mňa rozchod s najväčšou láskou, kedy spadnete na úplné dno. 

             Mám šťastnú zdravú a milujúcu rodinu, úžasných ľudí a priateľov okolo seba, školu, ktorá ma baví a prácu, ktorá ma napĺňa, a aj napriek tomu som prišla za Majkim, že od rozchodu sa mi zrútil celý svet, začala som spochybňovať všetko, čo som v živote urobila, začala som zvaľovať vinu z rozchodu na seba. Nahovorila som si že som hlúpa, neschopná bezcenná že môj život nemá zmysel, nič ma nebavilo, dokonca ani pomoc ľuďom, ktorá bola dovtedy mojím zmyslom života, upadla som do depresie a dostala sa do začarovaného kruhu svojich negatívnych pocitov a myšlienok, z ktorých som sa nevedela dostať von.

             Moja hlava spochybňovala psychológov, energetické cvičenie, ktoré som absolvovala, či stretnutie s terapeutkou, ktorá sa zaoberala duchovným životom. Prestala som veriť, že mi niečo pomôže. Nevedela som zo svojej hlavy dostať myšlienku na samovraždu, a zároveň som mala pocit že nedokážem do svojej hlavy dostať ani jednu pozitívnu myšlienku.

            Pamätám si, že som stratila samu seba. Odtrhla sa od reality. Začala mi slabnúť pamäť, dva mesiace ma sústavne bolela hlava, chcela som iba spať. Utekala som sústavne do spánku. Ráno som sa ľakala začínajúceho dňa. Prestala som sa stretávať s priateľmi lebo som sa hanbila za to, že mám problém, a že nie som taká energická a vysmiata vždy dobre naladená ako pred tým.  Uvedomovala som si že mám obrovský problém no nič mi nepomáhalo, skončila som mesiac na liekoch. 

             Keď sa mi podarilo stabilizovať svoje myšlienky a napchať do hlavy aspoň pár pozitívnych vnemov, snažila som sa hľadať nejaké riešenie, ktorému ale sama uverím. Nakoľko som neverila už ničomu, kamarátka mi odporučila Majkiho, ako asi poslednú možnosť, dostala som sa tak k Majkimu, s ktorým som sa stretla a za dve hodiny sme sa skamarátili tak, akoby sme sa poznali 40 rokov a s jeho kolegyňou, akoby sme boli vzdialená rodina pričom sme sa videli prvý krát.

            Je to tak úžasný človek, ktorý mi len po 10 minútach prvého telefonátu urobil takú náladu ako nikdy. Po prvom sedení, mi spôsobil uvoľnenie emócií, plakala som smiala som sa a hlavne som pocítila RADOSŤ a Lásku tak silnú, že sa sama sebe divila chodila som po meste a konečne som cítila že žiarim, ako už dávno nie. Je to chodiaci anjel po zemi, ale to on dobre vie. Už sa teším na ďalšie sedenie, je neskutočný. Postupne odblokuvávame všetko zlé z môjho života.

                                                                                  Majky si veľký človek a obdivujem ťa posielam pusu a ľúúúbim :-*      Dianka (23)

 

Nádej...

             V čase niekoľkoročného zúfalstva a pokračujúcich tragédií v rodine som sa dostala ku kontaktu, kde som spoznala ČLOVEKA, ktorý chce pomôcť a nie tešiť sa z ľudského nešťastia, ,,MAJKIHO“.

            Videl aká som nešťastná, stále zamyslená a ubitá životom. Podal mi pomocnú ruku, pri ktorej som sa zbavila

zla, ktoré sa na vás v priebehu života nabalilo.

            Pomôže vám posunúť svoj život ďalej nestagnovať na jednom mieste a dodať  sebavedomie. Život sa vám nezmení zo dňa, ale postupne sa dejú veci.     

                                                                                                                                                MAJKI ĎAKUJEM                                Magda (52)

 

Určite to poznáte,,. (Sicília - Taliansko)

            ,, Keď je koze dobre, ide na lad tancovať "... dala som výpoveď v práci, pobalila kufre a odišla pracovať do zahraničia.. Tu som stretávala, spoznávala ľudí, zažívala životné situácie, ktoré ma ťahali až na samé dno...cítila som sa vyčerpaná, plná hnevu, sebaľútosti, môj život bol len strach, smútok, bolesť, všetko som videla čierne, nemala odvahu veriť v seba...

          Potom nastal zlom, keď ma životné okolnosti donútili povedať DOSŤ !!! stačí, ďalej už nevládzem a našťastie sa ,, Šípkova Ruženka " zobudila zo 100 ročného spánku...začala hľadať pomoc, aby vzala pevne život do vlastných rúk...
          Na internete som čítala články o pozitívnom myslení, začala meditovať a pomaly meniť život, ale ešte stále to nebolo ono... Ani neviem, ako som našla môjho záchrancu...

…našla som v Košiciach Majkiho...prečítala, čo všetko prekonal a veľmi ma zaujal...napísala som si tel. číslo a zavolala... v telefóne sa mi ozval veľmi prijemný mužsky hlas...dohodli sme sa na termíne, atď... za seba môžem povedať, som šťastná, že mam tú česť poznať takého šaleného východniara, ako je Majki,.... :-)
            Vďaka nemu sa môj život mení k lepšiemu, prestala som bojovať a klásť vnútorný odpor, strach vymenila za odvahu a slzy za úsmev... už len pri myšlienke na Majkiho, ho mam od ucha k uchu... :-) :-P :-D

                                                                                            Ďakujem..                                                 Renata (38)

 

Donedávna som sa bála pekla,...

            ale potom čo som na vlastnej koži zažívala peklo som mala nutkanie siahnuť si na život. Môj život ovládla úzkosť natoľko, že som miestami nevedela kto som. Vyskúšala som rôznych terapeutov a o Majkim som sa dozvedela pred pár mesiacmi a veľmi sa mi  to zapáčilo.

            Mala som dohodnuté stretko s jednou pani presne sa pamätám, že to bolo piatok no bola som na tom zle a potrebovala somtak som googlila a našla Maikiho o ktorom písali, že pomohol veľa ľuďom, že je to perfektný človek a "šalený východňar" :) O Majkim som vedela už dlhší čas no nevedela som či nebude mať preplnený diár , no pravdu povediac bolo mi to všetko jedno hlavne nech sa z toho dostanem. Zavolala som mu, s tým, že potrebujem pomoc a Maiki mi vyhovel zobral ma v ten deň hneď (v stredu) dokonca pre mňa zrušil pár termínov ,len aby ma prijal. Bola som moc vystresovaná no po telefóne ma hneď ukľudnil , veľmi pekne sa so mnou rozprával .Tak som teda došla. Trošku som poblúdila, bola som ten deň pekne mimo keď som došla ku vchodu vonku ma čakal vysmiaty  človiečik. Zoznámili sme sa tentokrát oficiálne a bola som z neho unesená. Bol to prívetivý človiečik s veľkým srdiečkom a ochotou pomôcť. Prišla som tam vystresovaná a nemala pri sebe veľa peňazí mala som len 70€ a to by stačilo tak na dve hodinky. Bola som bez práce, vlastne celý život som málo čo pracovala, živili ma rodičia, nemala som prácu , priateľa, nemala som život mala som len tú hnusnú úzkosť! Keďže som bola nezamestnaná a stratená vo svojich stavoch Maiki nebral ohľad na peniaze, ale na mňa. Taký veľký človek to je. Rozprávali sme sa a čistili až som nakoniec zistila, že som tam bola tri hodiny. Maiki mi padol do oka a ja jemu tiež. Maiki odo mňa zobral len 30€ a povedal, že ostatné si mám nechať. Vraj sa teší na ďalšie stretko a nech som silná. Maiki je skvelý človek s veľkou ochotou pomôcť, ale ja som nebola moc pripravená zmeniť svoj život od základov a naplno. Maiki mi radil a čistil ma čo robiť ,ale ja som sa neustále  vzdávala a upadávala do "umelo  vytvoreného šialenstva". Otravovala som ho o polnoci len, aby mi pomohol , poradil a on ochotne radil a upokojoval, no všimol si, že  stále upadám do šialeného stavu. Sedenia sme absolvovali aj cez Skype, keďže som bývala ďaleko. Nevedela som čo so sebou a nevedela som čo robiť. Niekedy som sa cítila ako šialená a že patrím na psychiatriu, kde som už dva krát bola. No jedného dňa som sa cítila moc zle a tak som sa rozhodla , že sa postavím a už neupadnem a tak sa aj stalo. Dlho som rozmýšľala čo so svojim životom a ako sa z toho dostať. No jedného dňa sa tak stalo a ja som si začala uvedomovať veci, ktoré som predtým nevidela. Že nič nie je také strašné ako sa na prvý pohľad zdá, že myšlienky sú len obyčajné sprostosti, že nič vážne sa mi nedeje  že zbytočne preháňam. Začala som si uvedomovať veci, ktoré som predtým nevidela a veľmi ma trápili. Že netreba o sebe pochybovať, že treba mať zdravé sebavedomie, silu a chcenie niečoho dobrého a plnohodnotného. Že nikdy nie je neskoro začať odznova, že všetko čo má začiatok má koniec(lebo dovtedy som nepoznala alebo nevidela, aby to malo koniec), nevidela som veci, ktoré boli jasnejšie ako slnko. Pochybovala som o všetkom a hlavne o sebe a o svojej sile. Netreba sa vzdať ak začnete, všetko k vám príde v pravý čas hlavne sa treba naučiť trpezlivosti a sebakontrole.

            Dovtedy som nechcela ani žiť, nevedela som čo je to užívať si život chcela som si ho užívať život až keď všetko prejde, ale mýlila som sa. Čakať, že to zmizne z hodiny na hodinu je strata času. To môžem rovno sedieť a čumieť do plafóna a aj tak na nič neprídem. Som dva dni v lepšej pohode a jedno už viem, že sa nikdy nevzdám. Našla som si prácu a pokračujem vo svojom živote. Viem, že tentokrát sa z toho úplne dostanem a budem navždy slobodná. Takže moje jedno veľké ĎAKUJEM patrí Majkimu zato, že ma postavil na nohy. Maiki som rada, že som ťa našla a ty si ma poviedol krokmi ,ktorými budem naďalej pokračovať. Ďakujem ti aj zato, že si na mňa pritlačil ,aby som sa spamätala.

             Ďakujem ti za tvoju trpezlivosť. Ďakujem ti za slová útechy a dodávania sebavedomia. Hlavne ti ďakujem, že si to so mnou nevzdal aj keď ja áno. Ďakujem, že si o mne nepochyboval, aj keď ja o sebe áno. Si prvý človek, ktorému chcem oznámiť niečo dobré ak sa mi to podarí. Zoslal mi ťa Boh v pravý čas. Nikdy na teba nezabudnem. Ľúbim najviac. Posielam pusu tvoja najvernejšia kamarátka a opica haha.                                      

                                                                                                                                                                                                        Evangeline (24)

 

Kamoš Steve riešil pracovné veci, ktoré ho doviedli až ku Majkimu....

            náhodne?.. . Keď som sa stretol so Stevem, tak mi začal rozprávať, že akého súper človeka spoznal. Nevedel mi to vysvetliť, ale stále rozprával dookola, že sa cítil pri ňom super, a že pomáha ľuďom s rôznymi problémami, a že nás musí s ním zoznámiť...
           Tak sa aj stalo. Mňa hneď zaujal rečami, ktoré z jeho úst neprestajne chrlil..
. A natoľko má upútal, že som sa chcel s ním stretnúť a dohodli si termín  stretnutia.
            Problém, ktorý má trápil bol môj otec, s ktorým aj spolupracujem. Čiže sme každý deň spolu. A to vôbec neprospievalo nášmu vzťahu . Posledný polrok som už cítil voči nemu odpor a možno aj nenávisť,  ale nie permanentne. Len keď nastal konflikt v práci . Veľakrát som chcel už so všetkým ,,je...ť“ a ísť preč ale neurobil som to, ani sám neviem prečo . Po tom čo sme urobili sedenie s Majkim, tak sa to zlepšilo o 100%.
           Prestal som mať návaly hnevu a ani v hrudi som nemal ten pocit nenávisti a zloby voči otcovi . Keď sa aj strhne k nejakej hádke, tak je omnoho miernejšia. Jednoducho môj otec je komplikovaná povaha, ktorú som sa naučil zvládať .

Lebo to je môj problém, ak mi niečo vadí .  Takže ďakujem Bohu, že existujú taký ľudia, ako je Majki...         

                                                                             Som vďačný že si                                                     Števo (24)

 

Majki!

             Ďakujem za super zážitok pri sedení s tebou. Skvelá a objavná skúsenosť a najmä veľká pomoc ako prekonať vlastné tiene. Toľko som sa uzívala, ako asi nikdy inokedy a uvoľnila tak to, čo malo odísť.

                                                                                    Ďakujem Ti za tvoju radosť zo života! Je to inšpiratívne!                       Gabika(40)

 

Majky je človek,...

            ktorý pomôže naozaj s menšími, či obrovskými problémami... Pomocou sedenia, presne vie, ako pomôcť. Problém, ktorý má v sebe ukryté tajné zbrane, útočiace, keď to najmenej čakáme, sa sedením hravo odstránia. Majkiho odporúčam každému, kto v sebe cíti, že niečo nie je v poriadku! 

            Je jedným z najpozitívnejších ľudí, akých som doposiaľ spoznal a verte, že ak sa bojíte o svojich problémoch rozprávať, pri Majkim, to pre vás nebude žiadny problém.

            Ja som nadmieru spokojný a Majkimu veľmi ďakujem za pomoc v čase, kedy som si myslel, že všetko zvládam, ale nakopené som mal v hlave viac než dosť.

                                                                                                                                            ĎAKUJEM                                                  Steve (23)

 

Majki, ďakujem za dnešnú pomoc. Je mi zas super :)) ...

            Keď sme prišli domov, tak to decko, čo bolo predtým na zomretie spokojne sedelo v kuchyni a tlačilo sa zeleninou... opica, ale s nami cvičí ;)

            Náš 9 ročný syn bol diagnostikovaný na rakovinu kosti a chrupavky. Veľmi ťažko sme to s manželom niesli. Keď sme už niekoľko dní od diagnostiky nevládali od žiaľu jesť ani piť, a bolo jasné, že si sami nepomôžeme, začali sme hľadať pomoc zvonka.

            Ja som od švagrinej tušila, že sa dá riešiť tieto problémy, a že to funguje spoľahlivo a hlavne rýchlo. Tak sme našli na internete Majkiho.

            Na sedenie som prišla vystresovaná, vychudnutá a v zúboženom stave. Telesne aj psychicky. Na začiatku sme sa zamerali na riešenie môjho najväčšieho trápenia. Už po hodine som sa cítila oveľa lepšie. Bola som rada, že môžem znova dýchať, dokonca aj jesť a piť. Zvládať bežný život. Prestali ma obťažovať nutkavé myšlienky, ktoré mi bránili robiť niečo iné okrem ľutovania sa a plakania.

            Celé sedenie trvalo niekoľko hodín a aj napriek tomu, že synov stav sa zatiaľ nemení, môj životný postoj sa zmenil radikálne k lepšiemu. Cítim sa ako nový a slobodný, sebavedomý človek. Taká spokojná a šťastná som paradoxne doteraz v živote asi nebola. Majki mi pomohol zbaviť sa obrovského bremena, ktoré som celý život vláčila so sebou. Vďaka Majkimu mám doma ideálneho manžela, ideálne deti a všade okolo sa dejú úžasné a dobré veci.

            Sedením si prešiel aj môj manžel, keď videl, ako dobre funguje. 

Treba si to vyskúšať, aby človek porozumel.

                                                                Veľká vďaka, zmenil si život k lepšiemu mne aj celej mojej rodine.                      Mirka (34)

 

Predtým než som navštívila Majkiho,..(Praha)

            môj život bol  nulový. Po skončení dvojročného vzťahu som hľadala opäť samu seba, a cítila som sa úplne zbytočná Dni som strávila doslova prežívaním, napriek tomu že mam vysokú školu, stresovala ma každodenná komunikácia s ľuďmi.  Všetko okolo seba som tak povediac ignorovala a moje výkony v práci boli mizerne. Neverila som si a nebola schopná robiť akékoľvek rozhodnutia, len som sa zamotávala vo vlastných pochybnostiach o sebe samej a ráno budila v úzkostiach. Vždy som bola ambiciózny človek tak myšlienka na to že mi niečo nejde tak ako chcem ma doslova ubíjala. Vedela som že to raz musí skončiť, ale akúkoľvek zmenu som sa do života snažila priniesť sama, len som si dokazovala že výsledok sa nedostavuje a padala som stále hlbšie a hlbšie.. takýto stav trval takmer pol roka, až kým ma mama nenasmerovala na Majkiho.

Majki si ma veľmi obľúbil a po chvíle konverzácie so mnou mi povedal, že  ma čoskoro budú na ulici zdraviť cudzí ľudia.

            Po pol dni u Majkiho sa moja situácia obrátila o 180 stupňov. Ďakujem za to aj svojej mamke, s ktorou som strávila hneď po návšteve Majkiho dva týždne na dovolenke a tak som mohla načerpávať energiu aj zo slnka a pláže, čo  milujem. Počas a po návrate s dovolenky sa všetko začalo postupne lepšiť, moje negatívne myšlienky o vlastnej neschopnosti upadali a začali ich nahradzovať pozitívne. Dokonca moju myseľ naplnili až tak, že som sa dnes dostala do stavu kedy som silnejšia než kedykoľvek predtým. Moja denná práca je spojená s komunikáciou s masou ľudí a dnes naberám výkony kedy sa cítim tak sebaisto a tak povediac som sa dostala do stavu že si verím natoľko, že mi je úplne jedno čo si myslia ostatní, pretože rešpektujem samu seba. Je to neskutočný pocit slobody, ktorý prajem zažiť naozaj každému. Nedávano som absolvovala služobnú cestu na ktorej som  podala výkon, ktorý bol zo strany manažmentu ohodnotený tak dobre, že sa pravdepodobne stane aj  krokom do mojej ďalšej kariéry. Okrem iného sa zlepšil aj môj súkromný život, cítim sa tak slobodne a nezávisle, že som šťastná sama so sebou a mam pocit že som podpora pre seba samu. Svet ma začína opäť baviť, teším sa každé ráno do nového dňa. Je to skvelý pocit, znovu som sa našla.

            Keď ma dnes ma cestou do prace ma zdravia cudzí ľudia, usmejem sa na nich a pomyslím na Majkiho slova.

                                                                                                                                        Ďakujem                                                         Petra (26)

 

Uvažujem ako začať...(Praha)

            V živote sa toľko veci udeje a zamotá sa veľa životných situácii. Som Košičanka žijúca v Prahe. Som po veľmi náročnej operácii. A píšem to v neskorú hodinu preto, že je tu niekto kto si zaslúži moje poďakovanie.

            Vďaka tomu to úžasnému človeku som tu. A napriek tomu čim on prešiel pomáha. Jeho prácov je práca s ľuďmi. No môj osobný názor je, že to nevníma ako prácu. On je proste úžasný. Rozdáva i to posledné, len aby pomohol. Viete, pamätám si, ako som sa cítila pred operáciou a ako práve Majo mi pomohol dať do poriadku myseľ. Dokázala som to, čo by som bez jeho pomoci nedala. Dnes sa usmejem pri slovkách Gabi prijímaj a ja prijímam. Úžasné pocity..

Prečo??... preto, že ľudí, ako on je malo. Skláňam pomyselný klobúk a som zaň vďačná.  S hrdosťou sa hlásim k jeho bytosti a chválim sa jeho priateľstvom..

Majko ľudia bojujú a ty im vieš pomôcť preto, že ty si sila, viera, nádej,...a neskutočná ľudská energia,,, Mam tá rada Majki a nie si môj ,,poradca“, ale kamarát, rodina, ktorý si zaslúži za to všetko, čo bolo pre mňa urobené povedať, ďakujem ...

            Chytil si má za dušu, za srdce. Vravím si, choď tam s celým svojím srdcom... Majki, ty si toho pravý príklad.... Majko veľa ľudí ťa ešte potrebuje....

            Ďakujem ti za pomoc, za tvoj čas a za to, že človek vie, že nie je sám.. A ešte musím dodať niečo, že mať rád a dávať to ďalej s chuťou, chce charakter .. a ty máš nie len to, ...charizma a veľa dobrá z teba vyžaruje ...

                                                                Neskutočná vďaka                                                                            Gabika (27)

 

Moja trauma z detstva ma natoľko poznačila

            a ovplyvnila, že som si to všetko negatívne priťahovala do svojho života. Svojou vnútornou nevyrovnanosťou, som vplývala negatívne na ľudí, ktorí to zo mňa vycítili a potom ma zraňovali. No nevedela som prečo. ,,To som im to ja dovolila”. Vycítili zo mňa, že som empatickejšia, zraniteľnejšia, citlivejšia. Pociťovala som strach…

            Spomínam na moje ťažké bolestivé spomienky z detstva. Moja mamka alkoholička, agresívna, nezodpovedná. Psychicky, fyzicky ma týrala. Používala na mňa rôzne tresty. Okrádala otca, mňa o peniaze. Ukrývala mi veci a znemožňovala ma, aká som neporiadna, nešikovná. Používala na mňa vulgárne slová, ponižovala ma. Trestala ma za zhoršené známky, za mojich bratov, ak niečo vyviedli, za otcovu rodinu, ktorú nenávidela. Ak bola nervózna, musela som povinne sedieť a počúvať ju, ako sa sťažovala. Môj otec neprimerane prísny, zásadový, staral sa do môjho súkromia, za všetko vyhľadával chyby a kritizoval. Musela som zniesť zodpovednosť za svojich bratov a znášať dôsledky, ak niečo zlé vyviedli. Z vyčerpania som spávala na hodinách vyučovania. Zo zúfalstva, bolesti som hľadala útechu, bezpečie u kamarátiek, spolužiačiek a u babky, kde som prespávala. Otec podal o rozvod a ostali sme vo výchove otca. To som bola už takmer dospelá.

            Nedorozumenie s rodičmi, s ľuďmi. Nevydarené manželstvo mužom, ktorý bol alkoholik, chronicky klamár, citový manipulátor, psychicky, fyzicky tyran a nezodpovedný. Nepomáhal pri výchove deti a neprispieval na domácnosť. Okrem toho celkové zlyhanie vzťahov. Zlý zdravotný stav, operácie, autonehody. Šikana v škôlke, v škole v práci. Strata a nestabilita bývania. Sťahovanie sa z prenájmov do prenájmov. Exekúcie, dlžoby. Akých ľudí som priťahovala a pripustila si k sebe do svojho života? Alkoholikov, manipulátorov, sebcov, zbabelcov, chronických klamárov, špekulantov. Bola som okrádaná, oklamaná, využívaná, poohováraná, znemožnená, podceňovaná. Odpúšťala, tolerovala, ľutovala, vychádzala v ústrety takým ľuďom. Pripúšťala som si ich k sebe. Nevážili si a využívali to.  Vycítili moju slabosť, zraniteľnosť, citlivú a úprimnú, obetavú dušu. Na každého som brala ohľad a na seba som zabudla. Neskôr som si uvedomila, že to nebola ich chyba, len moja. Pripúšťala som si takých ľudí a dovolila ubližovať. Zo všetkého trápenia, bolesti, som pociťovala strach, neistotu, nervozitu, náladovosť, nesústredenosť, nedostatok energie. Tlak a nedostatok kyslíka na hrudi, búšenie srdca, problémy so žalúdkom, oslabenie imunity. Bolesti stuhnutosť napätie a kŕče vo svaloch. Tlak a bolesti žalúdka. Myšlienkami som bola duchom neprítomná, vracala som sa do minulosti, často som sa sťažovala. Obviňovala seba, druhých a nadávala na nespravodlivosť osudu. Cítila som sa byť menejcenná, neuznávaná, nepochopená, zraniteľná, neuvedomujúc si svojimi postojmi negatívnym myslením vplývala negatívne na ľudí. Od útleho detstva som pravidelne navštevovala svojho terapeuta psychiatra, ktorý mi predpisoval lieky. Po liekoch som sa cítila utlmená, o niečo pokojnejšia, no môj problém, nikdy nevyriešili. Okrem toho zaťažovali tráviaci systém a pečeň. Nakoniec po rokoch neúspešnej liečby som sa ocitla z vyčerpania v nemocničnej liečbe na psychiatrii… Kde mi opäť dávali lieky, infúzie na posilnenie organizmu. Absolvovala som skupinové terapie, pri ktorých som sa cítila len dočasne lepšie a môj problém nevyriešili. Starosti sa mi kopili a kopili a prichádzali nové ďalšie. Bola som zúfalá a padala na dno. Cítila som, že to takto ďalej nejde.

            Hľadala som riešenie cez internet, či je možné iným prirodzenejším, šetrnejším, nezaťažujúcejším a účinnejším spôsobom získať stratenú energiu a dostať za von zo začarovaného kruhu neustálych problémov. Náhodou som vyguglila a dopracovala som sa k Majkimu v Košiciach.

            Natrafila na Majka a dohodli sme termín. Cítila som, že je to moja šanca so sebou niečo urobiť a zachrániť všetko to, čo som počas doterajšieho života stratila. Lásku, zdravie, šťastie, peniaze, bývanie. Získať všetko späť a byť vo všetkom šťastná spokojná. Vzápätí získať obranyschopnosť voči životným tlakom a negatívnym ľuďom. Na pomoc mi prišiel Anjel v ľudskej podobe, Majki. Vyžarovala z neho Anjelská charizma. Pokoj, láska, sila, dobrota, ľudskosť, uzmierenie, porozumenie. Má zmysel pre humor. Začala cítiť blízkosť dôveru. A bolo to cítiť z pomoci zo sedení, pri ktorých mi pomohol nájsť to moje druhé spokojnejšie, vyrovnanejšie "Ja". Ktoré sa strácalo ešte v minulom stroskotanom živote.

Pomohol získať sebadôveru, aby som sa začala mať rada a začalo sa mi konečne dariť v živote.

                                                                                                        Dakujem                                     Blanka (43)

 

Zázrak na počkanie... (Namestovo)

            Cítila som sa unavená, vyčerpaná, bez energie a chuti do života, preto som začala hľadať pomoc a googlením som sa nejakým spôsobom dostala k Majkimu. Keď som volala Majkimu, prekvapil ma svojou ochotou a stretnutie sme si dohodli  o 2 dni. V telefóne bol veľmi príjemný, plný energie, vysmiaty, taky ,šaleny vychodňar, presne človek akého som potrebovala stretnúť a začala som sa tešiť na stretnutie aj na vyše 200 km cestu za Majkim.

            Bola som milo prekvapená z pozitívnej a prajnej atmosféry a mala som pocit, že Majkiho poznám celý život, nič podobné som predtým a ani od vtedy nezažila. Stretnutie bolo plné emócií, ktoré vo mne dlho driemali a ani som netušila aký majú vplyv na moj život a tiež plné sĺz a plaču.

            Odchádzala som, s prázdnou hlavou, moje problémy zostali u Majkiho, bola som plná radosti a vedela som, že odteraz je všetko inak, lepšie a krajšie.

            Majki ďakujem ti veľmi za pomoc, za to že vykonávaš túto prácu a pomáhaš ľuďom neuveriteľným spôsobom. Teším sa na ďalšie stretnutie s tebou                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                                Danka (37)

 

Majki ty si zázračný... 

Prišla som za tebou na odporúčanie známych len tak sa pozrieť a vyskúšať, čo to vlastne robíš a ako pomáhaš.

            Dostala som sa do dosť vážnych problémov, aj vďaka ľuďom, ktorým som chcela veriť, aj keď som to robiť nemala...

Zo začiatku som veľmi neverila, že to funguje, no chcela som niečo zmeniť. Po prvom sedení, ukážke, som sa neukázala skoro rok... Moje problémy sa medzi tým nakopili, až do takej miery, že som už nevládala žiť!

            Po rozvode, kde vo vzťahu vládol psychoteror, som po čase oslobodenia sa, začala znovu dýchať. No moja radosť a šťastie, že je všetko v poriadku, netrvalo dlho... Stretla som nového človeka, ktorý vedel mnou tak manipulovať, že som nebola ani schopná si to priznať. Znova som sa dostala do ťažkostí, no tentoraz som padla úplne na dno.

            Môj nový partner ma potichu za pomoci líškania a milých slov obral o všetko. Nedokázala som si to priznať a pripustiť, že by bol toho schopný. A to až do okamihu, keď sa jedného dňa stratil a už som ho nevidela. Ostal mi len plač, strach a neistota, spolu s dlhmi a neistou, či nemožnou existenciou.

            Tak som znova dvihla telefón a zavolala po cca roku Majkimu. ,,Majkííí, pamätáš si ešte na mňa??“... Samozrejme, pamätal si ma... Musela som si priznať, že to čo sme sa rozprávali pri prvom sedení, ak by som začala riešiť, nemuselo tak skončiť, ako sa skončilo... Dohodli sme si hneď na druhý deň stretnutie a začali sme riešiť, čo ma páli..

            Hneď prvý deň po sedení sa mi začali diať zmeny, zázraky, kedy som až žasla... Aké je to jednoduché a pri tom som to odsúvala na neskôr. Tie tzv. zázraky sa dejú až do teraz. Veci ktoré nemali riešenie, sa vyriešili a nemožné sa stalo možným. Je potrebné chcieť zmenu a nechať sa viesť.

            Viem však jedno, že Majki je tu vždy pre mňa a každého, kto ho poprosí o pomoc ako ja, keď to potrebujem. Ak prídete sem, pocítite hneď pozitívnu energiu a pochopíte, prečo sa sem ja a iní ľudia radi vracajú...

                                                     Majki jedno veľké ĎAKUJEM, si skvelý človek, taký náš anjel na zemi..                                Jeni   (46)

 

Začnem od konca...

Našlo sa riešenie môjho problému za pomoci RUŠ, získala som naspäť svoje sebavedomie, zlepšila sa mi kvalita života pomocou metódy RUŠ.

            Pán Majki  ma v týždenných intervaloch ( je to potrebné, aby odborná pomoc prichádzala pravidelne), skontroloval, no  väčšinou sa vynárali nové a hlbšie problémy, resp. úlohy, ktoré som netušila, ako silne brzdili vyriešiť môj obrovský problém. Účinok metódy RUŠ účinkuje tak ako liek, ak ich beriete nepravidelne, alebo prerušíte liečbu,  k uzdraveniu nedôjde. Ja ako užívateľ RUŠ, som sa až zažrala do tzv. domácej úlohy RUŠ. Spracovávala som jednu úlohu po druhej, dôvod bol veľa významný. Ak je niekto v úzkych chytá sa aj slamky. Ja som sa chytila slamky – RUŠ a tá slamka ma vytiahla na povrch, znovu som zmocnela a pozerám sa naspäť na svoj problém už nie ustráchané, ale reálne ho viem vyriešiť.

            Preto vrelo odporúčam RUŠ pod odborným vedením pána Majkiho, aby sa dodržiavali pokyny na úspešné a účinné výsledky metódy RUŠ. Zasejete semienko spolu s pánom Majkim a ďalej sa sami staráme , aby sme zožali bohatú úrodu.
                
V krátkosti môj problém: Potrebovala som do 60 dní vyplatiť exmanžela podľa rozhodnutia súdu. Išlo o sumu 58 000 Eur.  Brzdilo ma:  Hrozná predstava, že ak ich nepozháňam tak tak  exmanžel sa vyhrážal exekútorom, moje platové možnosti: 600 Eur mesačne.  Desivá predstava kde budem bývať. Snažila som sa nehnuteľnosť predať, ale kupec sa nenašiel. Snažila som typovať v Lote. Nervy boli na dranc.
Nespala som, nemohla som sa sústrediť na prácu, skrátka žiť sa Vám nechce.

                Potom som začala ,,RUŠ“. Treba vydržať. Dnes sa riešenie našlo. Elegantné riešenie.

Vyriešil to univerzum a to: spravodlivo, rozumne podľa mojich reálnych možností.
Strach pominul, nespavosť  odišla spolu s bezmocnosťou. Žiaden právnik,  ani advokát by na takéto elegantné riešenie neprišiel.

                                                        S vďakou pani                                  NELA (58)

 

K Majkimu som prišiel po 2 rokoch trápenia...

               ,,NENÁVIDEL SOM ŽIVOT", ... životný pád ma pripravil skoro o všetko, hlavne zostala mi jediná vec a to tá, najdôležitejšia rodina, avšak také trápenie som prežíval, že vzťahy s rodinou neboli dobré. V kuse ma ťažili problémy, žil som na 1 z 10, myslenie negatívne, radosť zo života nula bodov. A to trvalo celé 2 roky, každý jeden deň som bol smutný a trápil som sa. Za rok som sa zasmial možno len jeden krát. Prišiel som k Majkimu ako k poslednej nádeji, strávil som uňho dva dni za sebou, niekoľko hodín. Absolvoval som metódu RUŠ. Ja to neviem presne opísať čo sa udialo, zafungovalo to a zrazu som sa rozbehol, otočil sa mi život o 180 stupňov, zase mám energiu, pozitívne a optimistické zmýšľanie, zase mám radosť zo života, začal som si dávať dokopy svoj život aj svoj zdravotný stav. Začalo sa mi dariť a všetko mi začalo vychádzať. Majki ma zachránil a vrátil ma z dna opäť hore.

                                                                                                                                                                           Majky díky...              Robin (34)

 

Majki takisto pomohol mojej dcére Miriamke...,

ktorá má 8 rokov. Obhrýzala si nechty na rukách, aj nohách, aj kožu okolo. Už niekoľko rokov som jej nestrihala nechty.

Bola som s ňou na RUŠ-ke a ono to fakt zabralo.

               Už 1 mesiac si neobhrýza nechty. To je pre mňa veľký úspech. Podľa mňa najúžasnejšie bolo to, že po príchode domov bola celá natešená a hneď si do kalendára značila, ako sa dohodla s Majkim, že si týždeň nebude obhrýzať nechty. Večer po osprchovaní si zvykla dávať nohu do úst a obhrýzať si nechty a kožu. Super bolo to, že nohu síce automaticky zdvihla k ústam (bez toho, aby som jej niečo povedala, upozornila - vôbec som pri nej nebola), ale zháčila sa a povedala: „Mamka čo ja robím? Veď to nemám robiť.“  a dala si ju naspäť dole.

Konečne som jej cez víkend strihala nechty. To bol teda super pocit!!! Naposledy to bolo, keď bola malé bábätko.

                                                                                                    Majki veľmi pekne Ti ďakujeme.                                  Mirka (8) a Táňa (35)

 

Ahoj Majki,

píšem Ti reakciu, ale najprv sa Ti chcem za všetko poďakovať...

            Čo si urobil včera s priateľom? ... On bol unavený namiesto mňa a ani nehundral, kde som bola tak dlho. Ja som mala toľko energie, že som ešte doupratovala, keď sme prišli a v noci som sa o pol 2 zobudila musela som zjesť čokoládu a nemohla som spať, tak som pozerala telku. Asi som bola o 20 kg ľahšia. Dnes sme prežili pekný deň v Tatrách, boli sme sa pozrieť na tie ľadové sochy. V aute bol super pokoj a hlavne ja kľudná ako baránok. Cítim sa úžasne silná žena.

Tak a tu je tá reakcia:

            O RUŠ som sa dozvedela od jednej známej, s ktorou som si písala cez fb. Ona si urobila aj kurzy, tak mi niečo o tom aj napísala, ale je od nás ďaleko. Tak ja som si cez Google hľadala niekoho v blízkosti Košíc a našla som Majkiho. Prečítala som si reakcie, prezrela stránku, všetko sa mi zdalo byť v poriadku, ale nejaké tie obavy tam boli... Čo tam bude a ako to bude prebiehať. Nastal deň ,,D“ a ja som mala prísť k nemu o 15:00 hod., ale Majky mi zavolal, že môžem doraziť skôr, už o 13:30. Nakoľko sme to nestíhali, tak som meškala a prišla 14:00. 

            Keď som vstúpila do miestnosti a videla tých úžasných ľudí, tak tie obavy zo mňa opadli. Videli sme sa prvýkrát, ale z Majkiho išla veľmi pozitívna energia. Je to človek z ktorého ide neskutočne silná energia. Majky mi vysvetlil o čo pôjde a my sme začali... Ja som si potrebovala vytriediť myšlienky, ale sama som to nedokázala, tak mi s tým Majki pomohol.

            Po ukončení som odchádzala nabitá pozitívnou energiou, plná sily a hlavne ľahšia o 20 kg, ale nie tuku, ale krásnych myšlienok. Ja to odporúčam každému, kto ma v hlave plno nepotrebných myšlienok, nevie si dať s tým rady a hlavne chce byť veľmi šťastný. To je v dnešnej dobe veľmi dôležité, aj ten stres zvládneme ľahšie, ak sme šťastní a hlavne sme sami sebou.   

                                                                                                                                       Ďakujem...                                           Mgr. Vladka (30)

 

Náhody NEEXISTUJÚ!!! .....

                                  bolo leto, krásne počasie, ja so žiarivým úsmevom,  ako v tom čase, každodenne sme sa boli so šéfom najesť, :) v budove kde pracuje aj Majki :)...

                Cestou naspäť ma zastaví pán ( Majki ),  že ak budem mat niekedy nejaký problém, nech sa kľudne zastavím , že mi pomôže :)...  Ja som pekne s úsmevom povedala, že ďakujem, ozvem sa, ..... pritom v mysli rozmýšľam , že načo mi to bude, som šťastná, nebudem riešiť nič a pre mňa s cudzím človekom... vrátila som sa do práce ....

                Lenže z toho šťastia som sa dlho netešila, našla som síce vytúženú lásku, ale začalo sa nejako negatívne na mňa kopiť a tak, ako som mala každý deň úsmev na tvari, tak som bola každým dňom smutnejšia a nevedela som vôbec z čoho ..

                Prišiel deň ,,D“ keď ma moja kolegyňa odporučila na metódu ,,RUŠ“, ktorou vtom čaše prešla a veľmi jej pomohla.....

                Váhala som veľmi dlho, až kým som neprišla pozrieť Majkiho a ten ma privítal s otvorenou náručou a spýtal sa, či mám nejaký problém ... Vtedy som sa rozplakala po dlhom čaše a porozprávali sme sa .... To, ako ten človek vie vypočuť , pomôcť a veľkým pozitívom na vás vplýva, je niečo neskutočné....

                Ďakujem , že v ten deň som ťa Majky spoznala ...

Si tu stále, keď mi je ťažko a stále mi pomôžeš :) ..... Všetko negatívum ide preč , človek opäť chytí dych plný šťastia, elánu a úsmevu ... Po sedení s metódou ,,RUŠ“, ste uvoľnení a pozitívne naladení :) ...

               Ďakujem Majki za všetko, čo robíš pre mňa a pre ostatných ľudí, čo sa trápia, si človek s veľkým srdiečkom a mame ťa radi :) .......

                Som rada , že som ťa mala a mohla spoznať , nič nie je náhodné a nič nie je náhoda :)...

                                                                                                                                                                                                          Dominika (26)

           

Keďže bývam v Nemecku ... (München)

            a možnosti, ako zvládať situácie, sú pre mňa obmedzené. Hľadala som iný spôsob, ako zvládnuť svoje starosti, problémy, trápenia. Cestou jednej úžasnej liečiteľky, mojej známej, som sa dostala do Košíc k Majkimu, nakoľko aj ona si prešla sedením uňho a odporučila mi ho.

            Ešte v ten deň sme sa stretli. Prvý dojem s nepoznaného? Bola som úplne strhnutá. Behom par minút rozhovoru s Majkim, som sa ukľudnila. Majki mi ysvetlil o čom je metóda RUŠ. Zdalo sa mi to až príliš jednoduché ,že to až nemôže byť pravda. Po skončení sedenia som to pochopila.

            Prišla som sem so svojími  problémami a trápeniami. Veľmi ma ovplyvňovali vzťahy okolo mňa a správanie ľudí  ku mne. Sedenie sa začalo vymenovaním mojich starostí, problémov a  blokov. Len po ich vymenovaní som už cítila úľavu, a tak sme začali tieto negácie čistiť- prijímať. Počas sedenia sa mi začali uvoľňovať bolesti hlavy a chrbtice, až sa úplne stratili.                 Myslela som si, že pred cudzími nebudem plakať a už vôbec nie tu. No po chvíli sa mi začali tlačiť slzy z oči, ktoré boli sprevádzané neustálim zívaním. Majki mi vysvetlil, že sa vlastne čistím. Po ukončení sedenia, som bola neuveriteľné odľahčená o svoje starosti, problémy a  získala som krásny pocit pohody.  

            Teraz už viem, že som tu nebola zbytočne a veľmi mi to pomohlo. A nielen to,  ale aj keď sa kedykoľvek niečo vyskytne, čim si ja neviem poradiť, zavolám  Majkimu a on mi hneď poradí, pomôže.

            Môj život nabral iné obrátky a získala som aj iný pohľad na svet. Teraz viem že veci ktoré sú navonok zložité, sú ľahko zvládnuteľné.

                                                                         Ďakujem ti za úžasnú prácu na mne...                                                Lucia (28) München

 

Panická porucha...

              touto formou sa Ti chcem poďakovať, poznám ťa pár dni a dnes viem, že mi ťa zoslalo samo nebo do cesty. Doteraz bol môj život, ak sa to dá nazvať život, jednotvárny a chudobný...

             Už dlho som hľadala pomoc, pomyselne o ňu volala, no nebolo toho, kto by ma počúval, pomohol mi dnes. Viem, spoznať ťa skôr, nebola by som v takých depresiách v akých som, nebrala silné lieky na panickú poruchu... Vďaka tebe a RUŠ viem, že všetko je o myslení, to načo myslím, to si aj privolávam..  Stále obavy, úzkosť, strach z neúspechu, zlyhania...

            Chýba mi pochopenie a ak niekde povieš, že máš problém psychického rázu, odpíšu ťa...

            Taká pomoc, akú si mi ty poskytol, veď buďme ľudia, v zahraničí to je bežná vec, no my zrejme žijeme sto rokov pred opicami. Včera mi bolo opäť neskutočne zle, o to viac, že som riešila aj iný zdravotný problém, nebyť teba nezvládnem to. Zrazu všetky moje nezodpovedané otázky dávali pri tebe zmysel, dostávala som na ne odpoveď, respektíve sama som si na ne odpovedala, tvojou pomocou. Nikdy sa mi od nikoho nedostalo takej pomoci,  ako včera od teba. Ak napíšem stokrát ďakujem, nikdy  nevypovie to, aké veľké ďakujem cítim voči tebe, tvojej osobe. Teším sa, keď viem, že je tu človek o ktorého sa môžem oprieť v ťažkej chvíli a už len tento pocit mi dáva chuť žiť, nie prežívať...

                                               Som rada že som ťa spoznala a že si mi opäť vniesol slnko do života .                                    Vivi (33)

 

Som veľmi vďačná...  (Zürich)

            mojej kamarátke, ktorá mi povedala o úžasnom človeku s veľkým srdcom, ktorý dokáže vypočuť, vnímať toho druhého a dokáže milovať nezištne a bezpodmienečne, ako málo kto!
            Vďaka tomuto úžasnému človeku Majkimu, som POCHOPILA!!! Dnes sa usmejem a poviem si aký malý krôčik môže človek urobiť preto, aby bol šťastný! Zhodiť ten ťažký batoh zbytočných starostí a vychutnávať si život a prijímať to krásne!             Človek môže mať všetko, čo len chce! Nič nieje nemožné! Stačí tak málo, zbaviť sa všetkého zlého a pochopiť! po metóde RUŠ, po návšteve Majkiho, sa mi dejú v živote úžasne veci! Do života mi prichádzajú úžasný ľudia, radostné situácie a darí sa mi! Mám pocit, že sa mi dostáva všetko, čo chcem a po čom moja myseľ prahne! Všetko, čo sa nám v živote deje, je výsledkom nášho myslenia.. Mne Majki pomohol negativne myslenie očistiť, nabudiť pozitívnu mysleľ, prijať samu seba a ja sa cítim o 100 kilo ľahšia!

                                                                                                           Ďakujem Majki!! :-*                                                              Júlia (Zürich)

 

Majki mi pomohol pomocou metódy RUŠ,..

            pretože sa mi pritrafili problémy v mojom osobnom živote. Hľadala som pomoc a ozval sa mi príjemný hlas, Marián Príbytný. Dohodli sme sa na stretnutí. Prvé stretnutie bolo úžasné a zanechalo vo mne skvelé pocity...

            Pomocou tejto metódy RUŠ sa mi vyčistili vzťahy s rodičmi, s ktorými som si veľmi nerozumela, ale po pár sedeniach s Majkim sa začalo všetko dostávať do normálu. S otcom si viem teraz celkom dobre pokecať a mamka mi už konečne nekecá do môjho života a nekritizuje všetko, čo urobím. Začala som sa viac usmievať, už nemyslím negatívne a snažím sa, aby som sa nevzdala, len kvôli jednému neúspechu. Veď máme iba jeden život a treba si ho vážiť.

            Som nesmierne vďačná, že ma moja intuícia doviedla k Majkimu, pretože je to výnimočný človek s veľkým srdcom, ktorý vie, čo je to život.

            Majki, som rada, že som Ťa spoznala a nebyť Teba, tak neviem, ako by to teraz všetko bolo. Vždy, keď sa stretneme, tak to sú chvíle, kedy si uvedomujem, že anjeli existujú...                                                                    

                                                                                                                                                                ĎAKUJEM Majki                 Zuzana (30)

 

Metóda RUŠ mi vyčistila dušu i myseľ.

        Sú to dva roky, čo mi zomrela moja mamička. Aj keď už mala 90 rokov a bola chorá, aj tak pre mňa ešte nebola dosť stará na to, aby už navždy odišla. Aj keď už ja sama mám vnúčatá a starosti starej mamy, aj tak mi moja mama veľmi chýba. Stále viac a viac som pociťovala prázdno po jej odchode. Ostalo tu toľko nevypovedaného a nevysporiadaného, nevysvetleného a nedokončeného. Čas od jej úmrtia plynul a mne bolo stále ťažšie a ťažšie na duši. Čoraz častejšie sa v mojej mysli objavovalo niečo čo ma trápilo, čo ma tlačilo a vždy viac a viac sa objavoval pocit viny voči mame, že napriek tomu, že som sa o ňu starala, ako som najlepšie vedela, určite som niečo zanedbala a nebola som dobrá dcéra. Ten pocit viny ma natoľko ovládol, že ma stále častejšie prepadávali návaly plaču. Bola som nešťastná, lebo som si nevedela pomôcť. Keď bol z môjho stavu nešťastný už aj môj manžel, ktorý mi je síce oporou už skoro 40 rokov, ale tiež mi nevedel pomôcť, zdôverila som sa so všetkým svojej dcére. Tá mi pomoc navrhla, no v prvom rade na donútila dobre si rozmyslieť, či sa naozaj chcem toho svojho žiaľu zbaviť.             Človek má totiž tendenciu niekedy si v tom svojom žiali hovieť a keď sám nechce, tak márna je každá snaha pomôcť mu. Dcéru som uistila, že naozaj chcem a som pripravená. Ona totiž pozná úžasného človeka menom Marián Príbytný, s ktorým mi dojednala schôdzku. Zistila som, že ide o Majkiho, ktorý už raz našej rodine pomohol, pred pár rokmi. Potešila som sa, lebo som vedela, že svoju dušu otvorím pred človekom, ktorý toho už má veľa za sebou, život sa s ním nemaznal a práve preto vie úžasne pomôcť iným. Keď sme aj s dcérou prišli k nemu, aby navodil príjemnú atmosféru, vysvetlil nám o čom je metóda RUŠ a tak u mňa dosiahol krásne uvoľnenie mysle. Potom to už išlo do vážneho. Po celý čas terapie som sedela so zatvorenými očami, reagovala na jeho slová, vykonávala postupné kroky metódy a vyplakala potoky sĺz, ktoré odplavili všetku ťarchu z môjho vnútra. Bolo to nutné - emócie boli veľmi silné. Cestou Majkiho pôsobenia sa moja myseľ vyčistila, duša oslobodila a ja som čím ďalej, tým viac cítila neskutočnú úľavu. Po skončení som odchádzala šťastná, spokojná a usmievavá. Odstránil z môjho vnútra strašný balvan, ktorý ma 2 roky gniavil.

        A nielen to. Naučil ma, ako si mám v ťažkých chvíľach pomôcť sama, naučil ma, ako sa vyhýbať negatívnym vplyvom z okolia, ako samu seba vidieť inými očami, mať sa rada a žiť svoj život. Som presvedčená, že ma správne naštartoval a že to zvládnem. Zistila som, že to funguje.

        Majki, ďakujem ti veľmi pekne.

                             Ďakujem že si tu, aby si pomáhal ľuďom, ďakujem, že to zvládaš, ďakujem, že si pomohol aj mne.

                                                                                                                                                                                                            Kristína  (61)

Kde začať...

            Taak kde začať, keď sa mi to všetko udialo, bolo toho na mňa veľmi veľa.. Cítila som sa pod psa, strašne zle, beznádejne, bez šance, bez pomoci, síce každý ma utešoval, že dobre robíš, dobre, ten vzťah nestál za nič... Ako si chcela žiť cely život? Aj tak by ste sa rozišli. Ale poznáte to, oni hovoria a ja som bola myšlienkami inde. Strašne mi bolo, strašne zle som sa cítila a bála som sa toho, čo bude so mnou. Až sestra mi vraví, že šéf jej dal číslo na nejakú pani psychologičku, už dávnejšie, keď sme sa rozišli. Ale nedala mi ho, lebo zasa sme sa dali dokopy. To sa udialo pár krát po sebe.

             Keď ale videla, ako mi je, tak mi dala to číslo, nech skúsim zavolať a isť, že je tá pani dobrá, pomohla jeho známym a mám si prečítať aj recenzie o nej na webe. Ale keď som sa chcela dohodnúť, ona práve nemohla, spomenula mi tu metódu RUŠ a aj nejakého Majkiho :) , a tak ma osud priviedol k nemu. Keď mi sestra dala číslo na psychológa, už vtedy tam bola nádej, že mám nejakú, tu pomoc. A od nej k Majkimu, bola rýchla cesta, povedala mi, že RUŠ je okamžitá pomoc.

            Hneď som sa potešila a od kedy tam chodievam k nemu, bola som 2x... :) , pomohlo mi to, pochopil ma a tak mi je oveľa lepšie, že už sa mám  na koho obrátiť v ťažkej chvíli. Viem, že všetko je na mne, ale už si verím, pôjde to, dám to! Vďaka Tvojmu porozumeniu a pomoci Majki, mám chuť žiť a som rada, že mi pomáhaš. Zmenil sa mi život, určite k lepšiemu, od kedy ťa poznám.

                                                                                                                                                  Ďakujem za  trpezlivosť :)              Janka (29)
 

Obavy z nepoznaného...

           Dobrý deň, v prvom rade som chcel poďakovať človeku, ktorý mi pomohol ináč pozerať na svet. Keď som prišiel na vopred dohodnuté stretnutie, mal som obavy, ako každý iný, že čo to je, kde to je... Nechal som čas prejsť si to hlavou, no môžem vám smelo povedať, neľutujem to, čo ma brzdilo a  to čo ma ťažilo, už tam neni. Som citlivý človek, nakoľko som si svoje prežil , riešil som si vzťahy, ako mnohí z nás...  

          V určitej chvíli som si nevedel poradiť, ako ďalej. No našiel som sám seba a cítim sa dobre, vďaka metóde RUŠ. To je po mojej skúsenosti, čo som v živote zažil, veľmi dôležité, aby som sa pohol ďalej... Nebudem písať veľa, treba si to vyskúšať a najlepšie každý sám, na vlastnej koži...

                                                                                                                                                                                                Maroš (39)

 

Je až neuveriteľné, ako jedno osudové stretnutie dokáže zmeniť život...

            Síce som nebola vydatá, ale nebolo k tomu ďaleko. Krásne 3 roky strávené s milovanou osobou, ktorej som plnila všetko, čo som na očiach videla.  Ale akosi som zatvárala oči pred varovnými signálmi, ktoré náš vzťah sprevádzali od začiatku. Môj partner, neskôr snúbenec, mal v živote len jednu ženu, ktorú zbožňoval a to bola jeho mama. Vždy to tak bolo, no ja som si vždy povedala, že to náš vzťah neovplyvní.                

           Bohužiaľ, ovplyvnilo a to tým najhorším spôsobom, budúca svokra ma nenávidela a robila všetko preto, aby sme sa rozišli.

Vzťah odolával, kúpili sme dom, prerábali a drahý zistil, že mu nestačí žena po boku, ktorá maká, aby sa mal dobre, ktorá robí chlapskú prácu. Chcel stále viac, nič nebolo dobré a nič nestačilo. Čo potreboval bol otrok, čo sa o všetko postará. Dni trávil s mamou po výletoch a mňa nechával samu vo veľkom dome robiť a upratovať. Ak keď som povedala dosť, urobil to, na čo som nikdy nepomyslela. „Tak na čo si tu, zbaľ sa a vypadni“ mu vyšlo z úst niekoľko krát.

           Potom navrhol rozchod, surovo ma odkopol v momente, keď bol dom dokončený a život sa mal začať. Jemu zostalo všetko, milovaná mama, slobodný život a mne oči pre plač.

        Dlho som sa trápila no v deň, keď som vyslovila kamarátke myšlienku, že chcem aby do môjho života niekto vstúpil sa objavilo to najkrajšie stvorenie a slniečko, ktoré mi ukázalo, akí krásni ľudia existujú. Aké krásne hodnoty uznávajú. Zistila som, že môj život sa práve začal a nie skončil, že sa mi otvorili veľké možnosti na krásny a spokojný život začína.

          Som slobodná, zistila som, že aj ja viem byť krásna, žiadaná a dobrá osoba, že sa dá na to všetko pozerať z úplne opačnej strany a dnes si neviem predstaviť, že som kvôli niekomu takému, ako bol môj snúbenec vyplakala oči...             Ďakujem je príliš obyčajné a slabé slovo za to, čo som vďaka tejto osôbke získala. Získala som seba a odvahu byť taká, aká skutočne som.

                                                                                              No i tak, aj keď je to slabý odvar toho, čo chcem povedať – ĎAKUJEM! (27)

 

Paranoidná schizofrénia...

            Tento príbeh sa začal u doktora naturálnej medicíny v Brne, ktorý sa venoval liečiteľstvu a odporučil mi vyhľadať metódu RUŠ v Košiciach. Klikla som si na Majkiho stránku a zavolala som mu... Ozval sa mi, že má pravé klientku, jednu pani a tak sme sa hneď dohodli a ja som teda šla a vyskúšala túto metódu.

            Čo sme nestihli na jednom, pokračovalo na druhom sedení. Keď mi na stupnici pocitov ukázal, že som v stave - apatie a aký je ďalší stupeň, povedala som si, že končím s prázdnym skleneným pohľadom do blba, ktorý som vždy mala a že zabojujem.

            Naštartovalo ma to, ako vrtuľu k pohybu. Okamžite som sa začala hýbať. Keďže som priberala, chodím na trojmesačný kurz korčuľovania na ľade. Dokonca sa pohlo aj to, že som začala randiť, čo dlho nebolo, takže metóda RUŠ ma nenechala ľahostajnou a zaktivizovala a prebrala ma k životu.. Nevravím o zázraku, ale o tom, že čo sa mi zdalo ťažké, je ľahšie prekonateľné. :)

                                                              A Majkiho entuziazmus?... prebudí aj mŕtvolu prosím Vás. :)                    Tina (33)

 

Metóda RUŠ - zmena k lepšiemu...

               Metódu RUŠ som nepoznal a ani o nej nikde nečítal, ale je to vynikajúce. Už po prvom telefonáte som nadobudol pocit očakávania a záujmu. Z Majkiho vyžarovala aura, už aj cez telefón. Dohodli sme si stretnutie hneď na druhy deň a začala sa zmena.

               Hneď ráno som urobil veci, ktoré som odkladal mesiac a veci sa pohli obrovským skokom vpred. Toto už naznačovalo, že vyskúšať metódu RUŠ bol správny krok. Stretnutie bolo fakt super, dostal som zo seba veci, ktoré som ani netušil, že v sebe mam a ze sa okolo nich toči cely môj život. Po stretnutí som bol ľahší o 20 kíl :)))).

                Ďakujem Majkimu, že ma naštartoval a ja viem, že to bude už len lepšie. VYSKÚŠAJTE TO -  je to skvelé.

                                                                                                                                                                Ešte raz vďaka Majki.             Jaro (31)

 

SM (sclerosis multiplex) - choroba s ktorou zdieľam svoj život už 4 roky.

            Doniesla so sebou vír pochybností, neskutočných uvedomení, ľudských príbehov, ktoré si začali robiť nárok na svoj priestor v mojom živote a samozrejme každodenných zázrakov a prehier. V niekoľkých mesiacoch som zostárla o desiatky rokov. Keď som sa začala pýtať kompetentných, či zaregistrovali, čo sa so mnou deje, narážala som na stenu profesionálnej mlčanlivosti a vnútornej podráždenosti typu: "Čo chceš baba jedna obludná! Si chorá, ja som zdravá, čo odomňa čakáš, veď ani nevieš povedať čo Ti je. Ja som musela študovať kopec rokov, aby som prišla na to, čo ti je a tebe je to málo?"

            Zdravý profesionálny doktor nemôže rozumieť chorému v štádiu, keď kôli chorobe stráca logický úsudok, je zmätený ačo je najhoršie ani si to sám neuvedomuje. Doktor má za sebou celú škálu barličiek o ktoré sa môže oprieť, aby chorého postrčil želateľným smerom beztoho, aby strácal čas vysvetľovaním a patlaním sa v duševnom marazme chorého. Ale čo mám ja ako pacient? Ak mám šťastie tak mám za sebou rodinných príslušníkov, ktorý ku mne vysielajú signály nemenej absúrdne ako tie od zdravotného personálu, signály zmiešané so strachom o mňa.

             Aké strašné odhalenie skutočnosti, doktor, ku ktorému vzhliadate Vám nechce pomôcť tak, ako si to predstavujete. Realita pacientov zmätených obludnou megalomániou technológie, neosobného intelektuálneho bohatstva zdravotníkov na jednej strane a absolútnym nedostatkom základnej ľudskosti na strane druhej. 

            Začína boj o realitu. Kto som? Čo sa so mnou deje? Čo sa stalo so starým známym svetom? Nezvládam nič. Ak vám zostalo trochu pudu sebazáchovy a stále máte pocit, že na tejto zemi ešte nekončíte, veľmi rýchlo prídete na to, že realitu treba predovšetkým ustáliť do viac menej rovnovážneho stavu. Môj postoj ku chorobe a lekárom sa musí meniťtak, aby z toho vypadlo niečo čo mi môže pomôcť a nie niečo čo ma pochová. Z tohto nečakaného odhalenia ale pre mňa vyplynulo množstvo zdanlivo neriešiteľných situácií. Veľmi zásadným problémom sa u mňa stala neprekonateľná únava, ktorú som pociťovala vždy niekoľko hodín potom, ako som sa vrátila z návštevy lekára. Bol to tak zaťažujúci pocit, že sa nedal ignorovať, lebo ma pravidelne oberal o zvyšky fyzických síl.

            Zavolala som Majkimu, a dohodla si sedenie. Pravdu povediac som mala strach že to sedenie nezvládnem fyzicky. Dlhé sedenie je pre mňa veľmi únavné, k tomu nepríjemná inkontinencia, tŕpnutie tela, problém sústrediť sa... Skrátka bežné problémy sklerotika. RUŠ a Majki sú ako jednovaječné dvojičky. Majki má nepredstaviteľnú vnútornú silu a metóda RUŠje zas skutočne rýchla a nervinedrásajúca metóda vedúca presne k cieľu. Aj keď k terapii pristupujete s obavami, terapeut vyzbrojený zásadami RUŠ vás svojou nekompromisnosťou dovedú k cieľu. A ako viete že ste v cieli? Pocítite úľavu. Mňa prestal bolieť chrbát. Akoby som zo seba zhodila veľkú nošu dreva. To bol pocit bezprostredne po terapii. Na druhý deň som mala naplánovanú návštevu lekára. A tu sa odohral ten zásadný zlom. Žiadne pochybnosti, žiaden strach, vecná diskusia o probléme. Žiadna únava po návšteve lekára sa neobjavila. Nič,len tichý pocit radosti z toho, že som si otvorila ďalšiu cestičku ku svojmu uzdraveniu. Od terapie som viackrát navštívila rôznych lekárov. Vždy to prebehlo vecne, bez problémov a hlavne bez ubíjajúcej únavy.

                                                                                                                                                                 Božka (35)

O metóde RUŠ som sa dozvedela od Majkiho...

            Na internete som si pozrela video,  prečítala zopár článkov, skúsenosti ľudí a ich pocity. Môj prvý dojem bol, že niečo na tom bude, ale na mňa to asi nebude účinkovať, lebo ja už podobné skúsenosti mám a výsledky nič moc, skôr bez zmeny. V minulosti som už čítala knihy ako Tajomstvo a Kľúč a u mňa to nefunguje.... toto som mala v sebe zakódované.

 Môj život neprebiehal ľahko..., ale stále som zvládala komplikované situácie, lenže zrazu som mala pocit, že je to horšie a horšie a keď to pôjde takto ďalej, tak neviem ako skončím.. A v tom mi do cesty prišiel Majki a rozprával mi o metóde RUŠ.  Ja som sa ho spýtala, či mi to pomôže, keď mám obdobie ako keby som bola začarovaná, peniaze mi z účtov len odchádzajú a nové neprichádzajú, všetko mi stagnuje. Jeho odpoveď  bola krátka a výstižná: „Už si tu mala byť“. Tak sme sa dohodli na terapii.

 Spočiatku, terapia so mnou neprebiehala ľahko... Ja sama som cítila, že som už dlho stagnovala a negácie sa mi kopili. Už som bola skeptická, že je to v mojich rukách, neverila som, že to môžem zmeniť ja. Tiež som nevedela, aké súvislosti v živote existujú, napr., že finančné problémy môžu mať korene v detstve a môžu súvisieť s jedným z rodičov. Už po prvom odblokovaní sa so mnou lepšie spolupracovalo a výsledky sa dostavili takmer ihneď. Veci, ktoré sa nehýbali minimálne 5 týždňov sa v jeden deň všetky pohli. Bolo to až neuveriteľné a nemohla to byť náhoda. Len jeden takýto deň ma presvedčil, že táto metóda naozaj funguje a odvtedy pozorujem aj ďalšie pozitívne zmeny. Cítim, že takto môžem zmeniť oveľa väčšie veci a že je to naozaj v mojich rukách. Teším sa z toho, že mi Majki pomohol očistiť sa a naučil ma, ako si vlastným postojom k životu môžem  pritiahnuť len samé pozitívne situácie, za čo veľmi pekne ďakujem...

                                                                                                                                                                                                                 Mirka (40)

 

Metódu RUŠ som podstúpila ako vstup do nového života,...

           potrebovala som akceptovať a prijať zmeny v mojom doterajšom živote. Keď sa na to pozerám teraz s odstupom času, je až smiešne, ako som sama seba programovala, ako sú veci zlé, ako som sama seba ničila. Stačilo tak málo. Stačilo si očistiť svoje postoje a naučiť sa „správne žiť“. Mnohé veci sa uvoľnili a prišli, to len ja som ich doteraz odháňala a blokovala svojim negativizmom.
           Táto metóda nie je žiadna veda, človeka naučí vážiť si seba samého, naučí ho, ako žiť život tak, aby prinášal len tie najlepšie veci a naučí ho mnohým hodnotám.

           Je to skvelé a riadim sa pravidlami metódy denne.                                                                                                                                                                                                             A funguje to!                                Peťa :o)  (27)

 

Metódou RUŠ som začala nový život...

            keď si myslíte, že ste v koncoch a nič Vás nebaví, ste ubolení z celého svojho života a neviete, ako ďalej,... v tom stretnete úžasného človeka!!! V mojom prípade to bol Majki!!!...

Naše prvé stretnutie... K Majkimu ma zaviedol môj priateľ! Išli sme tam kvôli mojej dcérke! Mala problémy v škole s čítaním... Už po prvom sedení som mala pocit, že sa môj život mení k lepšiemu...

Aj sa tak stalo :) Majki nám najprv porozprával o sebe a o tom čo prežil, no na tvári mal pri tom úsmev a vyžarovalo z neho neskutočné množstvo pozitívnej energie, chuti do života... Bolo úžasne ho  počúvať a napĺňať sa pozitívnou energiou...

A bol to práve on, kto ma priviedol k metóde RUŠ... V jedno ráno som Majkimu zavolala, že mám problém s priateľom a že sa rozchádzame. Išlo práve o toho človeka, ktorý ma k Majkimu priviedol. Nechcela som sa ho vzdať, lebo ho veľmi ľúbim a nadovšetko milujem. A vtedy mi Majki povedal, že mi pomôže, ak ja chcem...

Strach z nepoznaného... Tak sme si dohodli stretnutie a od tohto stretnutia sa mi zmenil celý môj život!!! Nervózna som čakala pred dverami a premýšľala, čo sa bude diať... V tom vyšiel Majki a pozval ma dnu... Bola som nesvoja, vystrašená, blúdili mi myšlienky, čo bude nasledovať... Majki zbytočne nerozprával, hneď ma usadil a pustili sme sa do práce...

Priebeh terapie... Sedíte so zatvorenými očami, v ruke držíte papierové servítky a rozprávate o tom, čo Vám vadí, čoho sa bojíte! A postupne Vás opúšťajú negatívne myšlienky, stekajú Vám po lícach slzy a zalieva Vás pocit tepla, uvoľnenosti a radosti zo života! Otvoríte oči a zrazu Vám nič nevadí, ste plný energie, optimizmu a máte pocit, že viete lietať!!! Je to úžasné...

A čo mi to dalo?... Sebavedomie, slobodu, no hlavne lásku k sebe samej a odvahu, žiť život naplno.

Na záver... sa chcem poďakovať Majkimu, že mi ukázal cestu k lepšiemu životu a to bez starostí a plnú lásky!!!...

                                                                                                                                                                                                Ďakujem Anita (28)